Povrchové čistenie pleti

Povrchové čistenie pleti, peeling, maska, záverečný krém.

Povrchové čistenie robím zásadne ručne s citom, ale zároveň účinne. Po vyčistení aplikujem peeling. Masku (upokojujúcu, hydratačnú, regeneračnú) vyberám v závislosti od typu pokožky.
Kozmetika: Syn Care, Beauty Energy, Ryor, Derma-ReNew

Hĺbkové čistenie pleti

Povrchové čistenie pleti, naparenie, ručné hĺbkové čistenie, maska, ozonizér, záverečný krém.

Naparovač (ozón) slúži na naparenie, zmäkčenie pokožky pred hĺbkovým čistením. Póry sa rozšíria, otvoria, takže pokožka nie je vystavovaná veľkému tlaku a nepoškodzuje sa. Ozón slúži k dezinfekcii. Je to veľmi šetrné a jemné naparenie, preto je vhodné aj pre citlivú pokožku.

Hĺbkové čistenie zaberie trošku viac času, robím ho podľa potreby prístrojom, ale aj ručne. Mojou snahou je vždy hľadať príčinu problémov a rada vám odporučím vhodné postupy na vyriešenie problémov s pleťou.

Po vyčistení pleti nasleduje maska a ošetrenie ozonizérom. Ozonizér (tiež Darsonval, vysokofrekvečný prúd) je vhodný po hĺbkovom čistení pleti, uzatvára póry, podporuje proces hojenia, upravuje nadmernú činnosť mazových žliaz, revitalizuje ochabnutú, nedostatočnú prekrvenú starnúcu pleť, zmierňuje tvorbu akné a viditeľne zlepšuje mastnú a zjazvenú pleť po akné. Má antibakteriálny a antiseptický účinok, okysličuje pokožku, reguluje funkciu mazových žliaz, zvyšuje prekrvenie a posilňuje steny ciev, odstraňuje nečistoty a zhrubnutia, upravuje metabolické procesy, dezinfikuje po hĺbkovom čistení ultrazvukom – zosilnenie účinku. Ozonizér je prístroj slúžiaci k regeneračnému a liečebnému pôsobeniu na pleť. Pomocou vysokofrekvenčných striedavých výbojov dochádza ku kombinácii niekoľkých priaznivých účinkov na pokožku.

Indikácie:

–  spevnenie kože

–  účinok proti vráskam

–  liečba kožných vád

Kontraindikácie: Tehotenstvo; choroby, ktoré vyžadujú chirurgický zákrok a intenzívnu staroslivosť;  zhubný nádor; novotvary; kardiostimulátor.

Najmä v lete netreba zabúdať na našu pleť. Vplyvom tepla sa rozťahujú póry a aj jemný vánok nám nanesie nečistoty na pleť a upchá ich. Často to vedie k ďalším ťažkostiam s pokožkou. V lete by sme mali venovať väčšiu pozornosť pleti a aspoň dvakrát podstúpiť hĺbkové čistenie.

Kompletné čistenie pleti

Povrchové čistenie pleti, enzýmový peeling, ultrazvukové čistenie, hydratačná alebo výživná maska (podľa typu pleti), masáž tváre, záverečný krém.

Enzýmový peeling je určený hlavne na ošetrenie zrelej pleti. Zjemňuje pleť, zlepšuje jej hydratáciu a pôsobí proti drobným zmenám pigmentu. Kozmetické ošetrenie kombinujeme podľa typu pokožky a potreby s prístrojovým ošetrením. Hĺbkové čistenie pomocou ultrazvuku odstraňuje odumreté bunky, kožný maz a baktérie.

Chemický peeling ovocnými kyselinami

Peeling prírodnými ovocnými kyselinami zjemňuje pleť, zlepšuje jej hydratáciu a pôsobí proti drobným zmenám pigmentu. Prírodné ovocné kyseliny majú rôzne veľké molekuly, preto účinkujú v rôznych vrstvách kože. Obľúbené a účinné ošetrenie pleti

Indikácie:

–  povrchovo zjazvená pleť alebo pleť s rozšírenými pórmi

–  koža postihnutá akné a komedónmi

–  pri zarastených chĺpkoch a fúzoch

–  slnkom poškodená pleť

Kontraindikácie: Akútny herpes, ďalšie vírusové ochorenia; rozácea, silná kuperóza; veľmi zapálené akné alebo otvorené miesta; veľmi citlivá alebo iritovaná pleť; pleť po opaľovaní, slnkom spálená koža; po depilácii; pri precitlivenosti na ovocné kyseliny; liečba akné isotretinoínom.

Po ošetrení, resp. počas kúry ovocnými kyselinami, je NUTNÉ používať ochranu proti slnečnému žiareniu a regenerujúce prípravky.

Používam prípravky Derma-ReNew od DR.BELTER COSMETIC

Diamantová mikrodermabrázia

Bezbolestná metóda ošetrenia pokožky. Našla si široké využitie v omladzovaní pokožky, korekcii vrások a jaziev, odstraňovaní škvŕn, čistení pokožky a eliminácii akné. Efekt po ošetrení mikrodermabráziou je viditeľný už po prvom zákroku. Pokožka sa stáva vyhladená, vypnutá, dostáva zdravú farbu.

Výhody diamantovej dermabrázie:

–  bezpečne regulované odstraňovanie odumretých kožných buniek

–  alternatívna náhrada chemického peelingu

–  rýchlejšie vstrebávanie aplikovaných kozmetických prípravkov do pokožky

–  stimulácia produkcie kolagénu a elastínu

–  posilnenie obranyschopnosti kože

Indikácie:

–  jazvy

–  zväčšené póry

–  omladenie pleti a odstránenie jemných vrások okolo očí, úst a krku

–  drsná šupinatá pokožka

–  farebné  a starecké škvrny

–  akné vulgaris

Kontraindikácie: Vírusové infekcie, bakteriálne infekcie, plesňové infekcie, pustulárne a hnisavé akné.

Skin Scrubber – ultrazvuk

Bezbolestné čistenie pokožky pomocou ultazvukových vĺn. Ide o dôkladné čistenie pokožky a odstránenie nadbytočného mazu ale aj ošetrenie a odstraňovanie akné. Kavitačný peeling je obohatený o mikromasáž, ktorá zlepšuje krvný obeh a okysličenie pokožky, čo zlepšuje preniknutie aplikovaných preparátov do pokožky. Počas peelingu ak dôjde ku kontaktu ultazvukových vĺn s tekutinou, dochádza ku kavitácii, čo znamená, že dochádza ku chemickej reakcii, kedy sa vytvárajú mikroskopické plynové bublinky, ktoré majú za následok odstránenie odumretých kožných buniek.

Indikácie:

–  zlepšenie kontúr tváre a podbradku

–  spevnenie štruktúry pleti

–  viditeľné povrchové vrásky

–  zmenšenie vačkov pod očami

–  obnovenie tvorby kolagénu

–  prevencia proti starnutiu pokožky

–  hĺbkové čistenie pórov

Kontraindikácie: Tehotenstvo; viditeľné poškodenie pokožky – rany;  ochorenia hubové, vírusové, baktérie; ochorenia nervového ústrojenstva; psychické choroby – ťažkosti; epilepsia; onkologické ochorenia; infekčné ochorenia; kovový piercing; silikónové implantáty v prsníkoch; sluchový strojček, kardiostimulátor, transplantované orgány; deti mladšie 12 rokov veku života; vysoký krvný tlak, cukrovka, choroby srdca.

Ultrazvuková terapia

Preniká do hĺbky, zvyšuje mikrocirkuláciu v ošetrenej oblasti, tvorbu kolagénu, redukciu vrások a pleť zjemní aj vypne. Zmenšuje veľkosť pórov ( obmedzuje sa životný priestor akné baktérii). Zvýšenie cirkulácie vedie k výraznej svalovej relaxácii, zlepšuje regeneračnú schopnosť pleti a brzdí tvorbu melanínového pigmentu. Vysoká ultrazvuková vibrácia prináša aj hrejivý efekt, čím sa stimuluje aktivácia buniek a zlepšuje sa metabolizmus pokožky. Aplikáciou krému alebo gélu proti vráskam, s použitím trojfarebnej kombinácie svetla aj ultrazvuku, dosiahnete zrýchlený efekt. Mnoho štúdií preukazuje pozitívne efekty fotónov na povrchové aplikácie. Bunky pokožky sa obnovujú oveľa rýchlejšie, ak sa vystavia vplyvu určitých vlnových dĺžok.

Úprava obočia a jeho následné farbenie

Pekne tvarované obočie s prirodzenou farbou je základ tváre. Omladí a tvár pôsobí upravene aj bez ranného make-upu.

Depilácia voskom

Je vhodná pre ženy aj mužov. Depilácia práve pre jej neslávnu bolesť býva často obchádzaná. Pritom hlavne v letných mesiacoch nemusíme nosiť na našich vybraných partiách strnisko, ktoré sa po bežnom oholení žiletkou objavuje už po 24 hodinách. Doprajte si pokožku nielen krásnu a bez chĺpkov, ale aj bez pichľavého strniska. Depilácia oslabuje korienky chĺpkov a pri častom použití správnej depilácie chĺpky úplne vymiznú.

Masáž

Pravidelná masáž tváre a krku je skvelý spôsob ako zlepšiť krvný obeh a zachovať pleť pevnú a mladistvú. Masáž tváre má aj relaxačné účinky a pôsobí blahodárne na pokožku, ale aj na psychiku. Ak ste po práci vyčerpaná, masáž vám pomôže uvoľniť sa. Emócie, stres, frustrovanosť, napätie, všetky nálady sú na našej tvári jasne poznať. Napínajúce sa svaly spôsobujú v tvári tvrdý výraz. Táto tvárová masáž napätie uvoľní a výraz v tvári sa zjemní. Dochádza k zlepšeniu toku krvi, okysličeniu a vypnutiu pokožky. Masáž odstraňuje drobné vrásky, vačky pod očami, dvojitú bradu, regeneruje pleť a detoxikuje.
Dopriať si tiež môžete uvoľňujúcu masáž šije a chrbta, ktorá uľaví svalom stuhnutým zo sedavého zamestnania či zlého držania tela. Masáž pôsobí preventívne proti bolestiam a je výborným spôsobom relaxu a neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o telo.

Categories: Služby